| SI | EN

pred. Bernarda Žagar

pred. Bernardka Žagar, viš. med. ses., prof. zdr vzg.

Habilitacijski naziv in področje izvolitve: predavateljica za področje zdravstvene nege

E-poštabernarda.zagar@vzsce.si

Govorilne ure: po dogovoru po e-pošti

Soizvajalec predmetov: Zdravstvena nega internističnega bolnika

Kratek življenjepis:  Leta 1995 diplomirala na Višji šoli za zdravstvene delavce. Leta 1997 zaključila študij zdravstvene vzgoje, ki sta ga organizirali Pedagoška fakulteta in Visoka zdravstvena šola v Ljubljani. Od leta 1999 zaposlena v Splošni bolnišnici Celje, najprej na Oddelku za bolezni prebavil, sedaj v Diabetološki ambulanti. Odgovorna za organizacijo dela v Diabetološki ambulanti in za edukacijo sladkornih bolnikov. Zaključila podiplomsko izobraževanje s področja hospitalne higiene in pridobila specialna znanja o edukaciji bolnikov s sladkorno boleznijo. Od leta 2011 sodeluje kot predavatelj na Visoki zdravstveni šoli Celje, kot soizvajalec pri predmetu zdravstvena nega internističnega bolnika.

Povezava do Cobiss.si

Mentorstvo na študijskem programu prve stopnje: Ni prostih mest